Digitaalinen 3-piste sisämikrometri IMICRO
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen 3-pisteinen sisämikrometri erittäin tarkkaan mittaamiseen reikien mittauksessa myös suurilla mittaussyvyyksillä. Ainutlaatuinen Abben periaatteen mukainen sisämikrometri (ei ensimmäisen kertaluvun kallistusvirhettä). Itsekeskittävä ja itseoikaiseva. Helppo ja suora lukema kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Patentoitu CAPA µ -mittausjärjestelmä.
Erikoislisävarusteet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkeet nro 428802, datakaapeli, radiolähetin nro 498921, langaton sovitin nro 498924.
Huomautus
Keskityslaitteet suurille mittaussyvyyksille pyynnöstä.
Rakenne
Mittapinnat pinnoitettu titaaninitridillä (TiN) (HV5−2300).
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykerrostumilta (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Digitaalinen 3-pisteinen sisämikrometri erittäin tarkkaan mittaukseen rei’issä myös suurilla mittaussyvyyksillä. Ainutlaatuinen sisämikrometri Abben periaatteen mukaan (ei ensimmäisen kertaluvun kallistusvirhettä). Itsekeskittävä ja itseoikeneva. Helppo ja suora lukema kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Patentoitu CAPA µ -mittausjärjestelmä.
Lisävarusteet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkeet nro 428802, datakaapeli, radiolähetin nro 498921, langaton adapteri nro 498924.
Huomautus
Keskityslaitteet suuriin mittaussyvyyksiin saatavilla pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämikrometri |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertakäyttöinen asetustoiminto |
| Lukema | 0,001 mm |
| Mittausalue | 70–80 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vakiomittasyvyys | 104 mm |
| Mitta a | 11 mm |
| Virheraja | 0.005 mm |
| Mittaussyvyys maksimijatkeella | 1604 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428830 |
|---|---|
| EAN | 7630041117080 |