Rakennemikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Täyskarkaistu kara ja häikäisemätön, kromattu mittarumpu.
Käyttötiedot
Asennettavaksi koneisiin, laitteisiin, testilaitteisiin, mittalaitteisiin jne. säädettäväksi mittapöydän vasteeksi.
Huomautus
Erikoismitat pyynnöstä.
Toteutus
Pyörivä kara, ilman kovametallista vastinpintaa, ilman lukitusnuppia, lyhyt malli.
Malli
Täysin karkaistu kara ja häikäisemätön, kromattu mittarumpu.
Käyttötiedot
Asennettavaksi koneisiin, laitteisiin, testilaitteisiin, mittalaitteisiin jne. säädettäväksi mittapöydän vasteeksi.
Huomautus
Erikoismitat pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B3 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | Sisäänrakennusmikrometri |
| Normi | Pajanormi |
| Mittaussylinterin ⌀ | 13 mm |
| Karan-⌀ | 5 mm |
| Kiinnitysvarren pituus | 9.5 mm |
| Mittausalue (mittausmatka) | 0–13 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Virheraja | 0,002 mm |
| Kokonaispituus | 58.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 426200 |
|---|---|
| EAN | 4946368861616 |