Rakennemikrometri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Täyskarkaistu kara ja häikäisemätön, kromattu mittarumpu.
Käyttötiedot
Asennettavaksi koneisiin, laitteisiin, testauslaitteisiin, mittalaitteisiin jne. säädettäväksi mittapöydän vasteeksi.
Rakenne
Staattinen (ei pyörivä) kara, kovametallisella vastinpinnalla ja lukitusnupilla. Herkkäpintaisten materiaalien tarkastukseen.
Rakenne
Täyskarkaistu kara ja häikäisemätön, kromattu mittarumpu.
Käyttötiedot
Asennettavaksi koneisiin, laitteisiin, testilaitteisiin, mittalaitteisiin jne. säädettäväksi mittapöydän vasteeksi.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B3 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | Asennusmikrometri |
| Normi | Verstasstandardi |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Karan-⌀ | 8 mm |
| Kiinnitysvarren pituus | 10 mm |
| Kiinnitysvarren ⌀ | 12 mm |
| Lukema | 0.002 mm |
| Virheraja | 0,003 mm |
| Kokonaispituus | 113 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 426250 |
|---|---|
| EAN | 4045197204103 |