Digitaalinen rakennemikrometri dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suora lukema selkeältä digitaalinäytöltä. Turvallinen ja virheetön mittaus – ilman noniusta. Karkaistu ja hiottu mittakara, lukitus kiristysruuvilla, tuntopyörä.
Käyttötiedot
Asennettavaksi koneisiin, laitteisiin, testauslaitteistoihin, mittalaitteisiin jne. säädettäväksi mikrometripysäyttimeksi.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko 357.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 497100.
Malli
Suora lukema selkeältä digitaalinäytöltä. Turvallinen ja virheetön mittaus – ilman noniusta. Karkaistu ja hiottu mittakara, lukitus kiristysruuvilla, räikkänuppi.
Käyttötiedot
Asennettavaksi koneisiin, laitteisiin, testauslaitteisiin, mittalaitteisiin jne. säädettäväksi mikrometripysäyttimeksi.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi 357.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | B3 |
| Tuotetyyppi | Upotusmikrometri |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Mittaussylinterin ⌀ | 49 mm |
| Karan-⌀ | 11 mm |
| Kiinnitysvarren pituus | 14 mm |
| Kiinnitysvarren ⌀ | 18 mm |
| Mittausalue (mittausmatka) | 0 - 50 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Virheraja | 0.003 mm |
| Kokonaispituus | 172 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 426510 |
|---|---|
| EAN | 4946368610276 |