Digitaalinen mikrometri ei-pyörivällä karalla, mittausalue 30 mm, kotelointiluokka IP65 50–80 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 863
Kuvaus
Resoluutio: < 0,0001 mm (< 0,1 µm), vaihdettavissa 10 µm, 1 µm, 0,5 µm / 0,0005 tuumaa, 0,00005 tuumaa, 0,00002 tuumaa.
Näyttö: 12 mm LCD-näyttö.
Triple I -liitäntä (USB-kaapeli tai langaton). Proximity (Sylvac).
Etu
- Lineaarinen mittausjärjestelmä suoraan Abben mittausakselissa.
- Mittausjärjestelmän laskentasuunta vaihdettavissa, joustava käyttö.
- (Ei-pyörivä) liukukaraspindeli varmistaa korkean toistotarkkuuden.
- Vaihdettava resoluutio 0,5 µm, 1 µm ja 10 µm.
- Näyttö voidaan esiasettaa karan avulla.
- Mittausalue voidaan vaihtaa metristen mm-arvojen ja tuumien välillä.
- Proximity (Sylvac) -liitäntä tiedonsiirtoon mittaustietokoneelle, langattomasti tai kaapelilla.
- Esiasetetun arvon ja toleranssiarvon syöttö ja tallennus.
- Kovametalliset mittapinnat, vaihtoehtoisesti CBN:stä valmistetut, takaavat korkean vakauden.
- Minimi- ja maksimiarvojen tallennus.
Käyttötiedot
- pyöreiden ja pitkien komponenttien erittäin tarkkaan mittaukseen.
- monipuoliset mittapintageometriat ovat mahdollisia.
- Työpajassa ja mittaushuoneessa.
Erikoislisävarusteet
Pyynnöstä:
- Langaton moduulivastaanotin IBRit-rf1-USB Steinmeyer nro 81 0000 000 11.
- Langaton moduulilähetin IBRit-rf1-prox Steinmeyer nro 81 0000 000 22.
Huomautus
Tuote on jo DAkkS-kalibroitu standardin DIN EN ISO/IEC 17025:2018 mukaisesti! Uudelleenkalibrointia ei siksi enää tarvita.
Versiot, joissa on muokatut mittapinnat kuten kartio, levy, neula, terät, pallo, rullat jne., ovat saatavilla pyynnöstä.
Toiminto
IP65: Suojaus roiskevedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Standardi
DIN 863
Kuvaus
Resoluutio: < 0,0001 mm (< 0,1 µm), vaihdettavissa 10 µm, 1 µm, 0,5 µm / 0,0005 tuumaa, 0,00005 tuumaa, 0,00002 tuumaa.
Näyttö: 12 mm LCD-näyttö.
Liitäntä Triple I (USB-kaapeli tai langaton). Proximity (Sylvac).
Edut
- Lineaarinen mittausjärjestelmä suoraan Abben mittausakselilla.
- Mittausjärjestelmän laskentasuunnan vaihto, joustava käyttö.
- (Ei-pyörivä) liukukara varmistaa korkean toistotarkkuuden.
- Vaihdettava resoluutio 0,5 µm, 1 µm ja 10 µm.
- Näyttö voidaan esiasettaa karan avulla.
- Mittausalue voidaan vaihtaa metrisen mm:n ja tuuman välillä.
- Proximity (Sylvac) -liitäntä tiedonsiirtoon mittatietokoneelle, langattomasti tai kaapelilla.
- Esiasetetun arvon ja toleranssiarvon syöttö ja tallennus.
- Kovametalliset mittapinnat, vaihtoehtoisesti CBN:stä valmistetut, takaavat korkean stabiilisuuden.
- Minimi- ja maksimiarvojen tallennus.
Käyttötiedot
- erittäin tarkkaan pyöreiden ja pitkien komponenttien mittaukseen.
- monipuoliset mittapintageometriat mahdollisia.
- verstaalla ja mittahuoneessa.
Erikoisvarusteet
Pyynnöstä:
- Langaton moduulivastaanotin IBRit-rf1-USB Steinmeyer nro 81 0000 000 11.
- Langaton moduulilähetin IBRit-rf1-prox Steinmeyer nro 81 0000 000 22.
Huomautus
Tuote on jo DAkkS-kalibroitu standardin DIN EN ISO/IEC 17025:2018 mukaisesti! Uudelleenkalibrointia ei siksi enää tarvita.
Mallit muokatuilla mittapinnoilla, kuten kartio, levy, neula, terä, pallo, rullat jne., ovat saatavilla pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari mikrometri |
| Normi | DIN 863 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittaustasojen rinnakkaisuus | 0.6 µm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 50–80 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.01 mm; 0.001 mm; 0.0005 mm |
| Kierretangon nousu | 2 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 12 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma; 0.00005 tuuma; 0.00002 tuuma |
| Virheraja | 3 µm |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Mittaustasojen tasaisuus | < 0,3 µm |
| Mittausvoima | 7 N |
| Mittaustasot − ⌀ | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42493550-80 |
|---|---|
| EAN | 2050002078727 |