Digitaalinen kaarimikrometri mittakärjellä i-wi 0–20 mm 0–20 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen haarukkamikrometri, jossa on 10 mm korkeat numerot korkeakontrastisessa näytössä. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Lakattu teräshaara lämmöneristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus halutussa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön lisävaroitusrajoineen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoistarvikkeet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminta
IP65: Suojaus vesisuihkua vastaan kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa 10 mm korkeat numerot korkeakontrastisessa näytössä. Kätevä HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseksi turvallista lukemista varten. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja erillisten varoitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoisvaruste
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkokaari-mikrometri |
| Pakkaus | Vankka kotelo |
| Normi | Konepajastandardi |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.001 mm |
| Kierretangon nousu | 0.5 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Virheraja | 4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4216970-20 |
|---|---|
| EAN | 4059192059026 |