Tasovesivaaka 160/1 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 877
Tarkkuus
1 = erittäin herkällä pituusputkella 0,02 mm/m.
2 = hyvin herkällä pituusputkella 0,1 mm/m.
4 = normaalin herkällä pituusputkella 0,4 mm/m.
Rakenne
Tukeva runko korkealaatuisesta erikoisvaluraudasta, vasaralakatulla pinnalla. Prismamainen ja tasainen pohja, jossa kulmahienohiotut vastinpinnat (tärkeää merkintään, suuntaukseen jne.). Kaikki mittapinnat työstetty tarkasti yhdensuuntaisiksi putkiakselin kanssa. Yksi pituus- ja yksi poikittaisputki, lasia. Rungossa eristävä kahva sekä suojalasit putkien päällä.
Täydellinen lämpösuoja koko rungon ympärillä estää käden ja hengityksen lämmön vaikutuksen. Rungon syvennys mahdollistaa putken lukemisen sivulta. Toimitetaan tukevassa muovilaukussa sopivalla sisäkkeellä.
Käyttötiedot
Pintojen, akseleiden, koneiden jne. suuntaukseen.
Huomautus
Magneettinen versio saatavilla pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kohdistusvatupassi |
|---|---|
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 877 |
| Kalibrointi | H2 |
| Lukema | 0.02 mm/m |
| Pohjalevyn pituus | 160 mm |
| Tarkkuusluokka | 1 |
| Pohjalevyn pituus | 42 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G468810160/1 |
|---|---|
| EAN | 4030616402161 |