Digitaalinen käsitakometri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kosketukseton mittaus heijastinmerkillä, kosketusmittaus kiinnitettävällä mekaanisella adapterilla, muisti joko maksimiarvolle, minimiarvolle tai viimeisimmälle arvolle MODE-painikkeella. Automaattinen virrankatkaisu 30 sekuntia viimeisen painalluksen jälkeen.
Käyttötiedot
Kierrosluvun mittaus:
– optinen 1 - 99999 r/min kosketukseton,
– mekaaninen 0,1 - 19999 r/min kosketuskärjellä.
Nopeuden mittaus (mittarullalla).
– 0,10 - 1999 m/min
Pituuden mittaus (mittarullalla).
– 0,00 - 99999 m
Toimitussisältö
Sis. mekaaninen adapteri, mittarulla (0,1 m) nro 471180,
mittarei'ityskärki nro 471190, mittakärki nro 471170,
mittarulla (6 tuumaa), heijastinteippi nro 471150,
laukku, 2 paristoa nro 081561 LR6.
Tekniset tiedot
| Käyttölämpötila | 0–50 °C |
|---|---|
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Mittaetäisyys (optisessa mittauksessa) | 600 mm |
| Virheraja | 0,02 (± 1 merkki) % |
| Kierroslukualue (optinen) | 0–99999 min-1 |
| Käyttölämpötila | 0 - 50 °C |
| Varastointilämpötila | −20 – 70 °C |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G471100 |
|---|---|
| EAN | 4029547006302 |