Tarkkuuskorkeuspiirrin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka jalustalevy hiotulla pohjalla, karkaistu ja hiottu asteikko.
Kaikki lukemaosat ovat häikäisemättömästi kromattuja. Terävä, sysimusta asteikko. Hienosäätö. Asteikon reunat ovat hieman koholla, mikä estää liukukappaletta vahingoittamasta asteikkoa. Lukeman nollakohta ja piirtokärki on kohdistettu jalustalevyn alapintaan (piirto kohdasta "0"). Piirrettävät mitat voidaan siten siirtää suoraan ilman laskuvirheen riskiä.
Piirtoneula, jossa kovametallikärki.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 20×6 mm |
| Piirtokorkeus | 200 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0,03 mm |
| Nonie | 1/50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 443500 |
|---|---|
| EAN | 4946368091303 |