Tarkkuuskorkeuspiirrin suurennuslasilla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva jalusta hiotulla alapinnalla ja likauralla. Ergonominen, mukava muovikupu Haptoprene-pinnalla. Parallaksiton luenta hienolla, korkeakontrastisella asteikolla.
Lisäsuurennuslasi optimaaliseen luettavuuteen. Kaikki luentaosat ovat mattakromattuja eivätkä häikäise. Sisältää hienosäädön ja lukitusruuvin. Suora, kovametallipäällysteinen piirtopiikki sujuvaan piirtämiseen myös kapeissa urissa, vaihdettava, piirtomahdollisuus alkaen 0. Piirustusmitat voidaan siirtää suoraan ilman laskuvirheitä. Käännettävä ja irrotettava suojakansi työskentelyyn ilman loukkaantumisvaaraa.
Toimitussisältö
Sis. piirtopiikki nro 444010 koko 75.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirto-/merkintälaite |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 30×12 mm |
| Piirtokorkeus | 600 mm |
| Jalkalevyn leveys | 110 mm |
| Jalkalevyn pituus | 165 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.08 mm |
| Nonie | 1/50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 443450 |
|---|---|
| EAN | 4045197889911 |