Korkeuspiirrin, vaakasäädettävällä piirto-neulalla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, vankka jalustalevy hiotulla pohjalla. Säädettävällä mittakiskolla, suurennuslasilla ja lukitusruuvilla. Lukema 0,02 mm. Nollakohta ja piirtokärki on kohdistettu jalustalevyn alapintaan (piirto kohdasta ”0”). Piirustusmitat voidaan siten siirtää suoraan ilman laskuvirheiden riskiä. Piirtoneula on varustettu kovametallikärjellä ja vaakasäädettävä 140 mm:n alueella (esim. vaikeapääsyisissä paikoissa). Piirtoneulassa on hoikka muotoilu piirtämiseen kapeisiin uriin. Ergonomisesti muotoiltu jalka estää piirtoneulan kosketuksen käteen.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 28×9 mm |
| Jalkalevyn leveys | 105 mm |
| Jalkalevyn pituus | 145 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.06 mm |
| Nonie | 1/50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 443720 |
|---|---|
| EAN | 4045197953445 |