Korkeuspiirrin suurennuslasilla
Styckpris:
221,95€
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva jalustalevy hiotulla alapinnalla. Lukema 0,02 mm hienosäädöllä. Piirrinneula kovametallikärjellä. Säädettävä mittakisko, suurennuslasi ja lukitusruuvi.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Pajastandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 28×9 mm |
| Piirtokorkeus | 300 mm |
| Jalkalevyn leveys | 90 mm |
| Jalkalevyn pituus | 135 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.06 mm |
| Nonie | 1/50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 443805 |
|---|---|
| EAN | 4045197204714 |