Digitaalinen korkeusmittari ja korkeuspiirrin, dataulostulolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva jalustalevy hiotulla alapinnalla ja likaurilla. Ergonominen, mukava muovikahva Haptoprene-pinnalla. Litteä, kovametallipinnoitettu piirrinneula helppoon piirtämiseen myös kapeissa urissa, vaihdettavissa. Kääntyvä ja irrotettava suojakansi työskentelyyn ilman loukkaantumisvaaraa. Piirtäminen nollasta, jolloin piirrinmitat voidaan siirtää suoraan ilman laskuvirheiden riskiä. Erittäin helppolukuinen, korkeakontrastinen LCD-näyttö 11 mm. Sis. dataulostulon. Sis. hienosäädön ja lukitusruuvin.
Toiminnot
- Nollaus kaikissa asennoissa
- Preset
- mm/tuuma-vaihto
- RS232 Proximity -dataulostulo
- Hold-toiminto
Toimitussisältö
Sis. piirrinneula nro 444010 koko 75.
Paristo nro 088560 tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498948.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirto-/merkintälaite |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 30×12 mm |
| Piirtokorkeus | 300 mm |
| Jalkalevyn leveys | 110 mm |
| Jalkalevyn pituus | 165 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.04 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Lukema | 0.01 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 444000 |
|---|---|
| EAN | 4045197889829 |