Digitaalinen korkeusmittari ja korkeuspiirtomitta dataulostulolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
ABSOLUTE-mittaskaala, ei tarvetta uuden nollapisteen asettamiselle uudelleenkäynnistyksen jälkeen ja rajoittamaton liukunopeus. Suuri ja helposti käytettävä käsipyörä. Kovametallipinnoitettu piirtokärki ja Digimatic-lähtö. Suuri LCD-näyttö (numerokorkeus 12 mm) helppoon ja virheettömään lukemiseen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357, 1 kovametallipinnoitettu piirtokärki nro 443510, koko 300.
Erikoistarvikkeet
Pidin nro 445180, datakaapeli nro 497080.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä |
| Numerokorkeus | 12 mm |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 35×12 mm |
| Piirtokorkeus | 600 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0,05 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Akun käyttöikä noin | 20000 h |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 445136 |
|---|---|
| EAN | 4946368859255 |