Digitaalinen korkeudenmittalaite ja korkeudenpiirtomitta dataulostulolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuri, kontrastikas LCD-näyttö, joka mahdollistaa helpon ja virheettömän lukeman (numerokorkeus 10 mm). Pikä- ja hienosäätö tarkasti käytettävällä säätönupilla. Vankka, tukeva rakenne, jossa on massiivinen jalusta ja ergonomisesti muotoiltu kahva miellyttävää käsittelyä varten. Zero / ABS nollaukseen missä tahansa asennossa (esim. vertailevissa mittauksissa) tai paluu absoluuttiseen mitta-asteikkoon.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi 357, 1 kovametallinen piirtoneula nro 443510 koko 300 (sopii molempiin kokoihin).
Erikoistarvikkeet
Pidin nro 445180, datakaapeli nro 497080.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Työpajastandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertaluonteinen asetus |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 35×15 mm |
| Piirtokorkeus | 300 mm |
| Jalkalevyn leveys | 122 mm |
| Jalkalevyn pituus | 160 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Paino | 4.6 kg |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Akun käyttöikä noin | 2000 h |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 445135 |
|---|---|
| EAN | 6923903400118 |