Digitaalinen korkeusmittalaite ja korkeuspiirtomitta dataulostulolla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkeakontrastinen, 12 mm korkea LCD-näyttö. Ergonominen, tukeva jalusta, jossa karkaistu ja läpätty tukipinta, jonka ansiosta laitetta voidaan siirtää helposti ja nykimättä. Liukukappale ja kisko karkaistua, ruostumatonta terästä. Suuri nuppi asemointiin ja mittaamiseen. Lisäksi hienosäätö ja lukitusruuvi.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032, 1 kovametallinen piirrinneula nro 445002.
Erikoislisävarusteet
Pidin vipuvertailumittareille ja mittakellolle nro 445004, datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Työpajanormi |
| Kalibrointi | E1 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittapylvään poikkileikkaus | 35×15 mm |
| Piirtokorkeus | 600 mm |
| Jalkalevyn leveys | 98 mm |
| Jalkalevyn pituus | 180 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.05 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Lukema | 0.01 mm |
| Paino | 6.2 kg |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 445000 |
|---|---|
| EAN | 4059192016814 |