Digitaalinen korkeusmitta ja korkeuspiirtolaite signaalianturilla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suora lukema selkeältä digitaalinäytöltä. Paristokäyttö erittäin pienellä virrankulutuksella.
Arvonpidätyspainike – voit jäädyttää mittaustuloksen painiketta painamalla. Kaikki tärkeät osat on karkaistu. Erittäin vakaa kahden rinnakkaisen, karkaistun mittapylvään ansiosta, joissa sisäpuolella on jyrsityt hammastukset (koko 1000: 3 mittapylvästä).
2 esiasetusarvoa mahdollistaa referenssien tallentamisen (esim. graniittilevy ja työkappale).
Piirtoneula kovametallikärjellä. Tukeva jalusta, jossa karkaistu ja läpätty tukipinta. Näyttökotelon takana on kampi nopeaan säätöön ja nuppi hienosäätöön.
Lisäksi signaalimittauskärki. Erittäin sopiva absoluuttimittauksiin, vertailumittauksiin ja ketjumittojen mittaamiseen.
Käyttötiedot
Anturi antaa äänimerkin, kun se koskettaa mittauspintaa. Mitta-arvo säilyy myös liikkeen jatkuessa (2 mm vapaa liike), helppo käsitellä.
Kärjen ⌀-kompensointi tapahtuu automaattisesti.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi 357, 1 suojakansi, 1 kovametallinen piirtoneula nro 445230, 1 signaalimittauskärki.
Lisävaruste
Nelikantapidike nro 445180 mittakellon ja vipuindikaattorien kiinnitykseen, keskiönetsin nro 445250, kulmamittari nro 453500, pidike nro 453520 ja datakaapeli nro 497080.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Työpajastandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Piirtokorkeus | 300 mm |
| Jalkalevyn leveys | 91 mm |
| Jalkalevyn pituus | 135 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.02 mm |
| Lukema | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Akun käyttöikä noin | 3500 h |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 445222 |
|---|---|
| EAN | 2050001062291 |