Digitaalinen korkeusmittari ja korkeuspiirrin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Suora lukema selkeältä digitaalinäytöltä. Paristokäyttö erittäin pienellä virrankulutuksella.
Arvonpidätyspainike – voit jäädyttää mittaustuloksen painikkeella. Kaikki tärkeät osat ovat karkaistuja. Erittäin vakaa kahden rinnakkaisen, karkaistun mittapylvään ansiosta; sisäpuolella jyrsityt hammastukset (koko 1000: 3 mittapylvästä).
2 esiasetusarvoa mahdollistaa vertailuarvojen tallentamisen (esim. graniittilaatta ja työkappale).
Piirrin kovametallikärjellä. Tukeva jalka, jossa karkaistu ja hiottu tukipinta. Näyttökotelon takapuolella on kampi nopeasäätöä varten ja nuppi hienosäätöä varten.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi 357, 1 suojakupu, 1 kovametallipiirrin nro 443510.
Erikoisvarusteet
Nelikantapidike nro 445180 mittakellojen ja vipuindikaattorien kiinnitykseen, keskiönetsijä nro 445250, kulmamittari nro 453500, pidike nro 453520 ja datakaapeli nro 497080.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Korkeusmittaus- ja piirtolaite |
| Normi | Pajastandardi |
| Kalibrointi | E1 |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Piirtokorkeus | 1000 mm |
| Jalkalevyn leveys | 150 mm |
| Jalkalevyn pituus | 250 mm |
| Kalibrointi | E1 |
| Virheraja | 0.07 mm |
| Lukema | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Akun käyttöikä noin | 3500 h |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 445152 |
|---|---|
| EAN | 4946368583341 |