KOMET® UniTurn® -uraporatanko, oikea
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Terämateriaali = BK 82.
Koosta 5 alkaen sisäinen jäähdytysnesteen syöttö. Pienemmissä halkaisijoissa voiteluaineen syöttö tapahtuu pitimen kautta.
Käyttötiedot
N
145
N
130
N
145
P
80
P
70
P
65
P
55
P
55
M
40
M
40
S
25
K
45
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sorvausteräpalat |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotenimen attribuutti | L2 = 35 mm |
| Varren malli | Porauspuomi |
| Tehokas pituus | 35 mm |
| Uran leveys w | 1,5 mm |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0,02 mm/kierros |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopiva puristinpidin nro 240100 | 12/8; 16/8 |
| Varren ⌀ d | 8 mm |
| Suurin upotussyvyys tmax | 2,5 mm |
| a | 7.7 mm |
| Rei’ille alkaen ⌀ dmin | 8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 240170 |
|---|---|
| EAN | 4047109072480 |