HELIGRIP-teräpalat IC8250 5/0,8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Teränpitimiin nro 273766–273768.
Rakenne
Positiivinen lastunmurtaja. Pehmeä leikkuu. Pienemmät leikkausvoimat.
Käyttötiedot
Aksiaaliseen ja radiaaliseen uransorvaukseen, katkaisuun ja uraanajoon, aksiaaliseen uraanajoon sekä sisäpuoliseen työstöön. (HELIGRIP-teräpalat aksiaaliseen uraanajoon, yhteensopivat vain HFHR-pitimien kanssa).
Huomautus
Vähimmäistilausmäärä vastaa yhtä pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kääntöterä pistosorvaukseen |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC8250 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | P |
| Leikkuusuhde | katkaiseva työstö, ajoittainen |
| Kulmasäde r | 0.2 mm |
| Toissijainen käyttö | M |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 45–260 m/min |
| Lastunmurtaja | E |
| Käyttöalue | Aksiaalinen ulkopuolen urasorvaus |
| Sarja | HELI-GRIP |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 5 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Rouhinta ja viimeistely |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.05 mm |
| Leikkuusyvyys ap | 1–3 mm |
| Kulmasäde r | 0.8 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Rouhinta ja viimeistely; Rouhinta ja viimeistely; Rouhinta ja viimeistely |
| Leikkausleveys | 5 mm; 5 mm; 5 mm |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Valmistajan merkintä | GRIP 5008Y IC8250 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Syöttö pistokkeelle | 0,11–0,21 mm/kierros |
| Insl | 19 mm |
| Syöttö f aksiaalipistolle | 0.12–0.24 mm/k |
| Syöttö f tasosorvauksessa | 0.15–0.35 mm/k |
| Syöttö f sorvauksessa | 0,23–0,35 mm/kierros |
| Lastuamissyvyys ap min | 1 mm |
| Leikkuusyvyys ap max | 3 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2734035/0,8 |
|---|---|
| EAN | 7291075028942 |