HELIGRIP-teräpalat IC808
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Teränpitimiin nro 273766–273768.
Rakenne
Optimoitu lastunmuodostus ja lastunhallinta.
Käyttötiedot
Aksiaaliseen ja radiaaliseen urasorvaukseen, katkaisu- ja uransorvaukseen, aksiaaliseen uransorvaukseen sekä sisäpuoliseen koneistukseen. (HELIGRIP-teräpalat aksiaaliseen uransorvaukseen, yhteensopivia vain HFHR-pitimien kanssa).
Huomautus
Pienin tilausmäärä vastaa yhtä pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sorvausuransorvausvaihtoterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC808 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | UNI |
| Leikkuusuhde | jatkuva |
| Kulmasäde r | 0.3 mm |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 80–180 m/min |
| Lastunmurtaja | D |
| Käyttöalue | Aksiaalinen ulkopuolen urasorvaus |
| Sarja | HELI-GRIP |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 3 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea- ja viimeistelykoneistus |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.05 mm |
| Leikkuusyvyys ap | 0.4 - 1.8 mm |
| Kulmasäde r | 0.3 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Karkea- ja viimeistelykoneistus; Karkea- ja viimeistelykoneistus; Karkea- ja viimeistelykoneistus |
| Leikkausleveys | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Valmistajan merkintä | GRIP 3003T IC808 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Syöttö pistokkeelle | 0.07 - 0.11 mm/k |
| Insl | 15,8 mm |
| Syöttö f sorvauksessa | 0.14 - 0.18 mm/k |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,25 mm |
| Leikkuusyvyys ap max | 1.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 273413 |
|---|---|
| EAN | 7291075482652 |