Pyörösahanterä TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Optimoitu geometria ja pinnoite. Erityisen vahva kuppihionta luotettavaan lastunpoistoon. Tasaiselle lastupohjapinnalle.
Huomautus
- Hammastusmuoto BW.
- Sahanterän halkaisijan DIN 1837/1838:n mukaan sallittavat toleranssit alitetaan selvästi, joissakin tapauksissa jopa 50 %.
Käyttötiedot
N
400
N
300
N
600
P
50
P
40
M
20
M
15
N
300
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kaulapaksuus e | 2.5 mm |
| Navan halkaisija | 32 mm |
| Sopiva adapteri | 179907 63; 80; 100 |
| Syöttö fz lyhytlastuavassa alumiinissa | 0.02 mm |
| Vetoaukon halkaisija | 4,4 mm |
| Ajonastareikien määrä | 4 |
| Vientitappireikien jakoympyrä | 25,5 mm |
| Maksimi lastuamissyvyys ae max | 32 mm |
| Reiän ⌀ | 16 mm |
| ⌀ | 100 mm |
| Paksuus | 2 mm |
| Terien lukumäärä z | 34 |
| Suurin sahaussyvyys | 28 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,5 |
| Varren malli | reiällä |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 17 |
| Leikkuusyvyys ap | 2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 179912 |
|---|---|
| EAN | 4045197938022 |