Pyörösahanterä, keskikarkea, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Huippulaatu TiN-pinnoitteella erittäin pitkää kulumiskestoa varten. Lyhyemmät sahausajat suuremman leikkuunopeuden ansiosta.
Käyttöarvot
Hidaskäyntisissä koneissa (n. 50 r/min).
Hammasjako t: (hammasmuoto).
- 4 mm (BW) − Profiileille ja putkille, ainepaksuus 1,0−1,5 mm.
- 5 / 6 mm (HZ) − Keskikokoisille profiileille, putkille ja tangoille, ainepaksuus tai poikkileikkaus 1,5 − 20 mm.
- 7 / 8 mm (HZ) − Karkeille profiileille ja tangoille enintään n. 50 mm ainepaksuuteen tai poikkileikkaukseen.
- 10 − 16 mm (HZ) − Erittäin paksuille poikkileikkauksille ja umpiaineille yli 50 mm.
Huomautus
- Ruostumattomalle teräkselle (esim. V2A) oikea leikkuunopeus ja voitelu ovat erittäin tärkeitä (katso tiedot työstökäsikirjasta, nro 110015).
- Pyöreyden ja aksiaalisen poikkeaman arvot ovat huomattavasti paremmat kuin DIN 1840 -standardin luvut, joissakin tapauksissa jopa 50%.
Tuotenro 177060 seuraajatuote.
Käyttötiedot
N
800
N
800
P
55
P
42
P
38
P
28
M
24
M
20
S
26
N
600
K
45
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 40 mm |
| ⌀ | 350 mm |
| Paksuus | 3 mm |
| Terien lukumäärä z | 140 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 140 |
| Leikkuusyvyys ap | 3 mm |
| Jako t | 8 mm |
| Sopii sahamerkkeihin | Eisele |
| Vetoaukon halkaisija | 8; 12 mm |
| Ajonastareikien määrä | 2; 4 |
| Vientitappireikien jakoympyrä | 55; 64 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 177070 |
|---|---|
| EAN | 4045197849427 |