Pyörösahanterä, keskikarkea
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Toteutus
Tarkkuustoteutus ja hyvä laatu edulliseen hintaan.
Höyrykarkaistu pinta suojaa lohkeamiselta.
Käyttötiedot
Alhaisen kierrosluvun koneissa (n. 50 r/min).
Hammasjako t: (hammastusmuoto).
- 4 mm (BW) −0 Profiileille ja putkille, ainevahvuus 1,0−1,5 mm.
- 5 / 6 mm (HZ) − Keskikokoisille profiileille, putkille ja tangoille, ainevahvuus tai poikkileikkaus 1,5−20 mm.
- 7 / 8 mm (HZ) −0 Karkeille profiileille ja tangoille, ainevahvuus tai poikkileikkaus enint. n. 50 mm.
- 10 − 16 mm (HZ) − Erittäin paksuille poikkileikkauksille ja umpimateriaaleille yli 50 mm.
Huomautus
- Ruostumattomalle teräkselle (esim. V2A) oikea lastuamisnopeus ja voitelu ovat erittäin tärkeitä (ks. tiedot työstökäsikirjasta, nro 110020).
- Pyöreys- ja aksiaalipoikkeama-arvot ovat selvästi paremmat kuin DIN 1840 -standardin luvut, joissakin tapauksissa jopa 509 %.
Käyttötiedot
N
600
N
800
P
37
P
22
P
20
N
400
K
27
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 40 mm |
| ⌀ | 275 mm |
| Paksuus | 2 mm |
| Terien lukumäärä z | 140 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 140 |
| Jako t | 6 mm |
| Sopii sahamerkkeihin | Eisele |
| Vetoaukon halkaisija | 8; 12 mm |
| Ajonastareikien määrä | 2; 4 |
| Vientitappireikien jakoympyrä | 55; 64 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 177250 |
|---|---|
| EAN | 4045197095510 |