Pyörösahanterä, keskikarkea
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Saksalainen laatutuote. Tarkkuushammastus ja hienohiotut sivupinnat. Selvästi pidempi käyttöikä ja tehokas suoja hampaan irtoamista vastaan nitratun pinnan ansiosta.
Käyttötiedot
Hidaskäyntisissä koneissa (n. 50 r/min).
Hammastus t: (hammastusmuoto).
- 4 mm (BW) – Profiileille ja putkille, joiden seinämänpaksuus 1,0–1,5 mm.
- 5 / 6 mm (HZ) – Keskikokoisille profiileille, putkille ja tangoille, joiden seinämänpaksuus tai poikkileikkaus 1,5–20 mm.
- 7 / 8 mm (HZ) – Karkeille profiileille ja tangoille, joiden seinämänpaksuus tai poikkileikkaus enintään n. 50 mm.
- 10–16 mm (HZ) – Erittäin paksuille poikkileikkauksille ja umpimateriaaleille yli 50 mm.
Huomautus
- Ruostumattomalle teräkselle (esim. V2A) oikea leikkuunopeus ja voitelu ovat erittäin tärkeitä (katso tiedot työstökäsikirjasta, nro 110020).
- Pyöreys- ja aksiaalisen heiton arvot ovat selvästi parempia kuin DIN 1840 -standardin luvut, joissakin tapauksissa jopa 50 %.
Käyttötiedot
N
600
N
800
P
37
P
22
P
20
P
15
M
11
M
11
S
15
N
400
K
27
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 40 mm |
| ⌀ | 400 mm |
| Paksuus | 3.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 128 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 128 |
| Leikkuusyvyys ap | 3.5 mm |
| Jako t | 10 mm |
| Sopii sahamerkkeihin | Eisele |
| Vetoaukon halkaisija | 11 mm |
| Ajonastareikien määrä | 2 |
| Vientitappireikien jakoympyrä | 65 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 177200 |
|---|---|
| EAN | 4045197245151 |