Pyörösahanterä Expert for Aluminium
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuussahanterä, jossa on erittäin luja, melua ja tärinää vaimentava runkoterä. Integroitu kiristysrengas varmistaa mittapysyvyyden kaikilla lämpötila-alueilla.
Pinnoite estää tarttumista, pitää sahanterän viileänä ja suojaa korroosiolta.
Precision-hiotut kovametallihampaat varmistavat pitkän käyttöiän ja mahdollisimman parhaat leikkuupinnat.
Käyttötiedot
Tarkat leikkaukset alumiinissa ja muissa ei-rautametalleissa. Hammastus: trapetsimainen tasahammas negatiivisella lastuamiskulmalla helppoon ja turvalliseen työskentelyyn käsisyötöllä.
Huomautus
Lisää pyörösahanteriä löydät ryhmästä 17.Käyttötiedot
Katkaisu- ja jiirisahoille, paneelisahoille.
Ominaisuudet
Tarkkuussahanterä erittäin lujalla, melua ja tärinää vaimentavalla runkolevyllä. Integroitu kiristysrengas varmistaa muotopysyvyyden kaikissa lämpötila-alueissa.
Pinnoite estää tarttumista, pitää sahanterän viileänä ja suojaa korroosiolta.
Tarkkuushiotut kovametallihampaat takaavat pitkän käyttöiän ja parhaan mahdollisen leikkuupinnan.
Käyttötiedot
Tarkat leikkaukset alumiiniin ja muihin ei-rautametalleihin. Hammastus: trapetsimainen tasohammas negatiivisella lastukulmallla helppoon ja turvalliseen työskentelyyn käsinsyötöllä.
Huomautus
Lisää pyörösahanteriä löydät ryhmästä 17.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Sopii materiaalille | Alumiini |
| Hampaiden lukumäärä | 80 |
| Terän halkaisija d | 254 mm |
| Reiän ⌀ | 30 mm; 30 mm; 30 mm |
| Sahausleveys b | 2.8 mm |
| ⌀ | 254 mm |
| Vetoreikien määrä/⌀/pulttijako | 2/7/42 ja 2/9,5/46,5 ja 2/9/46 ja 2/10/60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 583920 |
|---|---|
| EAN | 3165140796781 |