Metallikatkaisuterä, karkea, pinnoittamaton
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikki terät on sivuilta vapaahiottu kuppihiomalla. Kaikissa koossa 200 mm ⌀ olevissa ja erittäin kapeissa terissä on vakauttava reikälaippa. Tarkkuus, hammastusmuoto ja sivujen vapaahionta vastaavat DIN 1840 -standardia.
DIN 1838 B karkeahampainen hammaskulma muodossa B. Kaarimaiset hampaat, joissa suhteellisen suuret lastutilat.
Käyttötiedot
Parempansa lastunmuodostuksen ja suuremman lastutilan ansiosta näitä teriä voidaan käyttää yleisemmin kuin nro 175000. Niitä käytetään paksummille materiaaleille ja suurempiin leikkuusyvyyksiin.
Huomautus
Pyöreys- ja aksiaalipoikkeaman arvot ovat huomattavasti paremmat kuin DIN 1840:n luvut, joissakin tapauksissa jopa 50%.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Normi | DIN 1838 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 16 mm |
| ⌀ | 63 mm |
| Paksuus | 1.2 mm |
| Terien lukumäärä z | 40 |
| Suurin sahaussyvyys | 19.25 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 19.25 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,5 |
| Varren malli | reiällä |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 40 |
| Leikkuusyvyys ap | 1.2 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 175500 |
|---|---|
| EAN | 4045197243652 |