Metallisahanterä 27×2750
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
RÖNTGEN – bi-alfa-koboltti: korkean suorituskyvyn bimetallinauhasahanterä, jossa hammastettu leikkuusärmä seostettua pikaterästä (HSS, 67–69 HRC) M42 ja kantanauha korkeaseosteisesta jousinauhateräksestä.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammasjako 0° – Erittäin vähävärinäinen, suurelle poikkipinta-alueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enintään 70 mm).
Yhdistelmähammasjako 10° – Yleiskäyttö suurelle poikkipinta-alueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammasjako 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, tartuntapituus enintään 70 mm.
Normaalihammasjako 10° – Suuremmille poikkipinnoille, tartuntapituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden nauhan sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 2750 mm |
| Paksuus | 0,9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173600 |
|---|---|
| EAN | 4045197253941 |