Metallisahanterä 27×2450
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
RÖNTGEN – bi-alfa-koboltti: erittäin suorituskykyinen bimetallisahanterä, jossa hammasreuna seostettua pikaterästä (HSS, 67–69 HRC) M42 ja selkä korkeaseosteista jousiteräsnauhaa.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammasjako 0° – Erittäin vähävärinäinen, suurelle poikkipinta-ala-alueelle (putkille ja profiileille, umpimateriaali enintään 70 mm).
Yhdistelmähammasjako 10° – Yleiskäyttöinen suurelle poikkipinta-ala-alueelle (umpimateriaali alkaen 50 mm).
Normaalihammasjako 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, tartuntapituus enintään 70 mm.
Normaalihammasjako 10° – Suuremmille poikkipinnoille, tartuntapituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallin vannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 2450 mm |
| Paksuus | 0,9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173580 |
|---|---|
| EAN | 4045197253897 |