Metallivannesahanterä 13×1138 6/10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
RÖNTGEN – bi-alfa-koboltti: suuren kapasiteetin bimetallisahanterä, jossa hammastettu leikkuureuna seostetusta pikateräksestä (HSS, 67–69 HRC) M42 ja kantanauha korkeaseosteisesta jousiteräsnauhasta.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° – Erittäin vähävärinäinen, laajalle poikkipinta-alueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enintään 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° – yleiskäyttöinen laajalle poikkipinta-alueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, kosketuspituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – Suuremmille poikkipinnoille alkaen 50 mm kosketuspituudesta.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 13 mm |
| Pituus | 1138 mm |
| Paksuus | 0.6 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1735006/10 |
|---|---|
| EAN | 4045197253781 |