Metallivannesahanterä 13×1325
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
RÖNTGEN – bi-alfa-koboltti: suurikapasiteettinen bimetallivannesahanterä, jossa hammasterä on seostettua pikaterästä (HSS, 67–69 HRC) M42 ja runkonauha erittäin seostettua jousiteräsnauhaa.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammas 0° – Erittäin vähävärinäinen, laajalle poikkileikkausalueelle (putkille ja profiileille, täysmateriaalille enintään 70 mm).
Yhdistelmähammas 10° – Yleiskäyttöinen laajalle poikkileikkausalueelle (täysmateriaalille alkaen 50 mm).
Normaalihammas 0° – Pienille ja keskisuurille poikkileikkauksille, enintään 70 mm:n lastuamispituuteen.
Normaalihammas 10° – Suuremmille poikkileikkauksille alkaen 50 mm:n lastuamispituudesta.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: ks. GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallin vannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 13 mm |
| Pituus | 1325 mm |
| Paksuus | 0,6 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173550 |
|---|---|
| EAN | 4045197253811 |