Sahanterä (konessaha) Kasto HSS:lle
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT – molybdeeniseosteisesta pikateräksestä valmistettu sahanterä HSS (DMo5). Suuren kovuuden ja äärimmäisen sitkeyden ansiosta saavutetaan erittäin korkea leikkuukyky (lyhyet leikkuajat ja pitkä käyttöikä). Tarkka haritus takaa suorat leikkaukset.
Huomautus
Erityisesti Kasto-koneille (kiinnitysreiät eksentrisesti siirretty 38 mm:n teräleveydestä).
Tärkeää: Sahanterien mukana toimitettuja käyttöohjeita on noudatettava huolellisesti.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Konesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Leveys | 32 mm |
| Paksuus | 2 mm |
| Pituus l | 300 mm |
| Hampaiden asetus | normaali |
| Hampaita tuumalla | 8 |
| Kiinnitysreiän halkaisija | 8.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 171150 |
|---|---|
| EAN | 4045197095114 |