Tasoupotusterä, DIN esireiälle, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kolmisärmäinen, spiraalimainen upotusterä kiinteällä ohjaustapilla kierre-esireikiä varten.
Käyttötiedot
Upotukseen kuusiokoloruuveille DIN 912, 6912, 7984 sekä urallisille sylinteriruuveille ISO 1207 (DIN 84).
Upottimen ohjaustappi sopii vain kierre-esireikiin.
Käyttötiedot
N
33
P
28
P
27
P
27
Tekniset tiedot
| Pinnoite | pinnoittamaton |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Tasoupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 373 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Esiporausreiän ⌀ | 4.2 mm |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0,12 mm/kierros |
| Tapin ⌀ | 4,2 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Ruuvikoolle | M5 |
| Upotuksen ⌀ | 10 mm |
| Askelkorkeus l1, 1. askel 1 viisteellä | 18 mm |
| Leikkuupituus lc | 18 mm |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 156220 |
|---|---|
| EAN | 4045197087928 |