Yleiskäyttöinen särmänpoistotyökalu, runko
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Reikien etu- ja takapuolen särmänpoistoon yhdessä työvaiheessa. Helppo käsitellä kaikissa koneissa ja nopea vaihto särmänpoistoterille. Särmänpoistotyökalu koostuu rungosta, särmänpoistoterästä ja kiinnitysruuvista.
Käyttötiedot
Soveltuu pöytä- tai pylväsporakoneisiin, tavanomaisiin jyrsinkoneisiin ja CNC-työstökeskuksiin. Huomioi tukevat kiinnitysolosuhteet.
Ei sovellu käsikäyttöisiin koneisiin.
Huomautus
Terä ei sisälly toimitukseen. Tilaa sopiva terä nro 156775 erikseen. Kiinnitysruuvi sisältyy toimitukseen. Vara-kiinnitysruuvi löytyy numerolla 156780.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reikä-⌀:lle | 4.5 mm |
| Kokonaispituus l | 85 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Sopiva veitsikoko | 3 |
| Ohjelmointimitta | 10 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0,07 mm/v |
| Ulkonemispituus l1 | 29 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 156770 |
|---|---|
| EAN | 4067263964728 |