KOMET® KUB Trigon vaihtopalaterällä varustettu täysreikäpora, kombivarsi 3×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Erityinen työstömenetelmä erittäin suurille lastutiloille yhdistettynä hyvin suureen jäykkyyteen.
- Vaihtoterien tarkka asemointi porarei’ille ilman paluu-uranaarmuja ja tarkalla mittatarkkuudella (yleensä ± 0,1 mm).
- Sisäinen jäähdytys suoraan leikkuusärmiin (kehittynyt geometria, ihanteellinen MQL-minimivoiteluun).
- 3–10 bar jäähdytysnestepaine riittää.
- Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
- Akselin siirrolla poraus: halkaisijasta riippuen jopa 1,5 mm, esim. eksentrisellä säätölaitteella (nro 239010 239030)
- Akselin siirrolla poraus: halkaisijasta riippuen jopa 1,5 mm.
Käyttötiedot
Vaihtoterillä nro 236740–237080.
Toimitussisältö
Sis. kiristysruuvit (ilman vaihtoteriä).
Huomautus
- Varoitus! Aluslevy putoaa pois, kun pora menee materiaalin läpi. Pyörivistä työkappaleista aiheutuva loukkaantumisvaara! Ryhdy suojatoimenpiteisiin.
- Pyynnöstä – vasenkätinen; – 2×D; – muut halkaisijat; – erikoismallit – ABS:n vääntövärinänvaimennin, joka mahdollistaa vähävärinäisen työstön mahdollisimman pitkällä käyttöiällä ja mahdollisimman alhaisella melutasolla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtopalapora |
|---|---|
| Kiinnitys | DIN 6535 HE, DIN 6595 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| PorausSyvyys vaihtoteräporalle enintään | 3×D |
| Usp1 | Yhdistelmävarrella |
| Porakäyttö | Keskiöporaus; rajoitetusti poikittaisporaus; viistoporaus; rajoitetusti poikittaisporaus; Päällekkäinporaus; Viisto ulostulo; Viistoporaus |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Tehollinen pituus l1 | 81 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Varren halkaisija ds | 32 mm |
| Varren pituus ls | 60 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 239652 8IP2 (1,3 Nm) |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | WOEX 05T304 24-... |
| Nimellis⌀ d | 26,5 |
| Suurin säätörajaarvo vmax | 1 mm |
| Ulkonema pituus la | 105 mm |
| Sarja | KUB Trigon® |
| Mahdollinen enimmäishalkaisija ulostyönnön kautta | 28.5 mm |
| Porakäyttö | Keskiöporaus; vaatii ristiporauksen; viisto porauksen aloitus; vaatii ristiporauksen; Koverrus; Viisto porauksen ulostulo; viisto esiporaus |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 236630 |
|---|---|
| EAN | 4047109100435 |