KOMET® KUB Trigon kääntöteräinen täysreikäpora ABS 50 3×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erityinen työstömenetelmä erittäin suurille lastutiloille yhdistettynä erittäin suureen jäykkyyteen.
- Kääntöterien tarkka sijoittelu porareikiin ilman paluujälkiä ja tarkalla mittatarkkuudella (yleensä ± 0,1 mm).
- Sisäinen jäähdytys suoraan leikkuusärmiin (kehittynyt geometria, ihanteellinen minimivoiteluun).
- 3–10 bar jäähdytysnesteen paine riittää.
- Soveltuu kiinteään ja pyörivään käyttöön.
- Akselia siirtävä poraus: halkaisijasta riippuen jopa 1,5 mm.
Käyttötiedot
Kääntöterillä nro 2367409−237080.
Toimitussisältö
Sis. kiristysruuvit (ilman kääntöteriä).
Huomautus
- Varoitus! Prikka putoaa, kun pora menee materiaalin läpi. Loukkaantumisvaara pyörivien työkappaleiden vuoksi! Ryhdy suojatoimenpiteisiin.
- Pyynnöstä – vasenkätinen; – 2×D; – muut halkaisijat; – erikoismallit – ABS:n vääntövärähtelyn vaimentimet, jotka mahdollistavat vähävärinäisen työstön mahdollisimman pitkällä käyttöiällä ja mahdollisimman alhaisella melutasolla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ABS |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| PorausSyvyys vaihtoteräporalle enintään | 3×D |
| Usp1 | ABS®-varrella |
| Porakäyttö | Keskiöporaus; rajoitetusti poikittaisporaus; viistoporaus; rajoitetusti poikittaisporaus; Päällekkäinporaus; Viisto ulostulo; Viistoporaus |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Tehollinen pituus l1 | 51 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 239652 6IP1 (0,6 Nm) |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | WOEX 030204 10-... |
| Nimellis⌀ d | 17 |
| Suurin säätörajaarvo vmax | 0.5 mm |
| Ulkonema pituus la | 86 mm |
| Sarja | KUB Trigon® |
| Abs®-varren halkaisija ds | 50 mm |
| Mahdollinen enimmäishalkaisija ulostyönnön kautta | 18 mm |
| Porakäyttö | Keskireikä; vaatii ristiporauksen; vino poran aloitus; vaatii ristiporauksen; syvennys; vino poran ulostulo; vino esiporaus |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 236635 |
|---|---|
| EAN | 4047109099500 |