Vaihtoteräporanterä kombivarrella 4×D
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyvä vakaus ja erittäin korkea prosessivarmuus.
Käyttötiedot
Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
Porarei’ille ilman paluu-uurteita ja tarkalla mittatarkkuudella (n. ± 0,1 mm).
Soveltuu myös koneille, joissa on alhainen karateho. Erityisesti MTC:hen (Multi Task Cutting) uuden sukupolven sorvaus- ja monitoimikoneissa (MTM).
Huomautus
HUOM!
Yksi lastu irtoaa, kun pora menee materiaalin läpi.
Henkilövahinkojen vaara pyörivien työkappaleiden yhteydessä.
Ryhtykää suojatoimenpiteisiin.
Porras-työkalut enintään 2 portaalla ohjeidenne mukaan voidaan toimittaa pyynnöstä. (Vähimmäistilausmäärä: 2 kpl).Sopii
Vaihtopalalle WOEX 030204.
Rakenne
Hyvä vakaus ja erittäin korkea prosessivarmuus.
Käyttötiedot
Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
Reikiin ilman palautusnaarmuja ja tarkalla mittatarkkuudella (n. ± 0,1 mm).
Sopii myös koneisiin, joissa on pieni karateho. Erityisesti MTC:hen (Multi Task Cutting) uuden sukupolven sorvaus- ja monitoimikoneissa (MTM).
Huomautus
HUOM!
Levy irtoaa, kun poranterä menee materiaalin läpi.
Henkilövahinkojen vaara pyörivien työkappaleiden yhteydessä.
Ryhtykää suojatoimenpiteisiin.
Porrasporat enintään 2 portaalla voidaan toimittaa ohjeidenne mukaan pyynnöstä. (Minimitilausmäärä: 2 kpl).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | DIN 6535 HE, DIN 6595 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| PorausSyvyys vaihtoteräporalle enintään | 4×D |
| Usp1 | Yhdistelmävarrella |
| Työstöstrategia | MTC |
| Porakäyttö | Keskiöporaus; viistoporaus; rajoitetusti poikittaisporaus; Päällekkäinporaus; Viisto ulostulo; Viistoporaus |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Tehollinen pituus l1 | 64 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Varren pituus ls | 50 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | WOEX 030204 |
| Nimellis⌀ d | 16 |
| Suurin säätörajaarvo vmax | 0,5 mm |
| Ulkonema pituus la | 88 mm |
| Kokonaispituus l | 138 mm |
| Porakäyttö | Keskiporaus; vino porauksen aloitus; edellyttää ristiporausta; upotus; vino porauksen ulostulo; vino esiporaus |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 232310 |
|---|---|
| EAN | 4045197551290 |