Vaihtoteräpora yhdistelmävarrella
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyvä vakaus ja erittäin korkea prosessivarmuus.
Käyttötiedot
Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
Porareikiin ilman paluujälkiä ja tarkalla mittatarkkuudella (n. ± 0,1 mm).
Sopii myös koneisiin, joissa on pieni karateho. Erityisesti MTC:hen (Multi Task Cutting) uuden sukupolven sorvaus- ja monitoimikoneissa (MTM).
Huomautus
HUOM!
Yksi teräpala irtoaa, kun pora menee materiaalin läpi.
Henkilövahinkojen vaara pyörivien työkappaleiden yhteydessä.
Ryhtykää suojatoimenpiteisiin.
Porras-/askeltyökaluja enintään 2 porrasta ohjeidenne mukaan voidaan toimittaa pyynnöstä. (Vähimmäistilausmäärä: 2 kpl).Sopii
Vaihtoterä WOEX 06T304.
Rakenne
Hyvä jäykkyys ja erittäin korkea prosessivarmuus.
Käyttötiedot
Kiinteään ja pyörivään käyttöön.
Rei’ille ilman paluu-uran naarmuja ja tarkalla mittatarkkuudella (noin ± 0,1 mm).
Soveltuu myös koneille, joissa on alhainen karateho. Erityisesti MTC:hen (Multi Task Cutting) uuden sukupolven sorvi- ja monitoimikoneissa (MTM).
Huomautus
HUOM!
Kun pora läpäisee materiaalin, yksi teräpala putoaa irti.
Henkilövahinkojen vaara pyörivien työkappaleiden yhteydessä.
Ryhtykää suojatoimenpiteisiin.
Porras-työkalut enintään 2 portaalla ohjeidenne mukaan voidaan toimittaa pyynnöstä. (Vähimmäistilausmäärä: 2 kpl).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kääntöteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | DIN 6535 HE, DIN 6595 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| PorausSyvyys vaihtoteräporalle enintään | 2×D |
| Usp1 | Yhdistelmävarrella |
| Työstöstrategia | MTC |
| Porakäyttö | Keskiöporaus; viistoporaus; rajoitetusti poikittaisporaus; Päällekkäinporaus; Viisto ulostulo; Viistoporaus |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Tehollinen pituus l1 | 74 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Varren halkaisija ds | 32 mm |
| Varren pituus ls | 60 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | WOEX 06T304 |
| Nimellis⌀ d | 37 |
| Suurin säätörajaarvo vmax | 1.5 mm |
| Ulkonema pituus la | 113 mm |
| Kokonaispituus l | 173 mm |
| Porakäyttö | Keskipora; vino porauksen aloitus; vaatii ristiporauksen; upotus; vino porauksen ulostulo; vino esiporaus |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 232298 |
|---|---|
| EAN | 4045197677105 |