GARANT Power Drill vaihtoteräpora yhdistelmävarsi 4×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Parasta mahdollista suorituskykyä ja mittatarkkuutta varten. Myös vaativiin poraustilanteisiin jopa 5×D asti.
Rakenne
Spiraalimaiset jäähdytyskanavat antavat parhaan mahdollisen vakauden, koska poraydin ei heikkene.
Reiän toleranssi: −0,1 / +0,35 mm
Huomautus
Lisää välikokoja 1/10-mitoituksella toimitetaan pyynnöstä.
Sopii
Teräpala SOGX 100408.
Kuvaus
Parasta mahdollista suorituskykyä ja mittatarkkuutta varten. Myös vaativiin poraustilanteisiin aina 5×D asti.
Rakenne
Spiraalimaiset jäähdytyskanavat antavat maksimaalisen vakauden, koska poran ydin ei heikkene.
Reiän toleranssi: −0,1 / +0,35 mm
Huomautus
Lisää välikokoja 1/10-mitoituksella toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| PorausSyvyys vaihtoteräporalle enintään | 4×D |
| Usp1 | Yhdistelmävarrella |
| Työstöstrategia | HPC |
| Porakäyttö | rajoitetusti keskitysporaus; kupera rajoitetusti; rajoitetusti poikittaisporaus; rajoitetusti pakettiporaus; rajoitetusti viisto ulostuloporaus; rajoitetusti viisto aloitusreikäporaus |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Tehollinen pituus l1 | 120 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Varren halkaisija ds | 32 mm |
| Varren pituus ls | 60 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOGX 100408 |
| Nimellis⌀ d | 29,5 |
| Suurin säätörajaarvo vmax | 0.25 mm |
| Ulkonema pituus la | 143 mm |
| Sarja | Power Drill |
| Kääntöterälaatu sisäiseen työstöön | HB6535; HB6640; HB630; HB6810; HB6535; HB6640; HB630; HB6810; HB6535; HB6640; HB630; HB6810 |
| Porakäyttö | vaatii keskiöporauksen; kupera vaaditaan; vaatii ristiporauksen; vaatii pakettiporauksen; vaatii vinon ulostulon; vaatii pakettiporauksen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 234010 |
|---|---|
| EAN | 4045197740540 |