GARANT Power Drill vaihtoteräporanterä kombivarsi 3×D
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Parasta mahdollista suorituskykyä ja mittatarkkuutta varten. Myös vaativiin poraustilanteisiin jopa 5×D asti.
Rakenne
Spiraalimaiset jäähdytyskanavat antavat parhaan vakauden, koska poran ydin ei heikkene.
Reiän toleranssi:
3×D: −0,1 / +0,3 mm
5×D: −0,1 / +0,35 mm
Huomautus
Lisää välikokoja 1/10-mitoituksin toimitetaan pyynnöstä.
Sopii
Vaihtoterä SOGX 050204.
Kuvaus
Mahdollisimman korkeaan suorituskykyyn ja mittatarkkuuteen. Myös vaativiin poraustilanteisiin aina 5×D:hen asti.
Malli
Spiraalimaiset jäähdytyskanavat takaavat parhaan vakauden, koska poran ydintä ei heikennetä.
Reiän toleranssi:
3×D: −0,1 / +0,3 mm
5×D: −0,1 / +0,35 mm
Huomautus
Lisävälikoot 1/10-mitoituksella toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| PorausSyvyys vaihtoteräporalle enintään | 3×D |
| Usp1 | Kombi-varrella |
| Työstöstrategia | HPC |
| Porakäyttö | rajoitetusti keskitysporaus; kupera rajoitetusti; rajoitetusti poikittaisporaus; rajoitetusti pakettiporaus; rajoitetusti viisto ulostuloporaus; rajoitetusti viisto aloitusreikäporaus |
| Kärkikulma | 180 astetta |
| Tehollinen pituus l1 | 45 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Varren pituus ls | 50 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOGX 050204 |
| Nimellis⌀ d | 15 |
| Suurin säätörajaarvo vmax | 0.25 mm |
| Ulkonema pituus la | 59 mm |
| Tuuman halkaisijalle | 19/32 tuumaa |
| Sarja | Power Drill |
| Kääntöterälaatu sisäiseen työstöön | HB6535; HB6640; HB630; HB6810; HB6535; HB6640; HB630; HB6810; HB6535; HB6640; HB630; HB6810 |
| Porakäyttö | vaatii keskitysporauksen; kupera vaaditaan; vaatii ristiporauksen; vaatii pakettiporauksen; vaatii viiston ulostulon; vaatii pakettiporauksen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 234005 |
|---|---|
| EAN | 4045197696403 |