HiPer-Drill peruselementti 3×D
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin suuret syötöt ja maksimaalinen suorituskyky optimaalisesti yhteensovitettujen geometrioiden ja materiaalien ansiosta.
- Tarkan teräpalojen asemoinnin varmistaa prismaattinen teräpalapesä, ja turvallisen kiinnityksen keskireikä.
- Korkea heittotarkkuus asennettuna. (Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti)
- Varren tuki optimaalista vakautta varten käytön aikana.
Käyttötiedot
Kiinteä ja pyörivä käyttö. Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti.
Huomautus
Vaihda kiristysruuvi joka viidennen teräpalan vaihdon yhteydessä.
Lisämittoja aina ⌀ 50,99 mm asti voidaan toimittaa pyynnöstä.
Kiinnitä hydraulistukkaan (esim. nro 302026, koko 20) parhaan heittotarkkuuden saavuttamiseksi.
Parhaan vakauden saavuttamiseksi pora tulee aina kiinnittää mahdollisimman lyhyenä.
Rakenne
Valmistetaan 3D-tulostuksella.
Rakenne
- Erittäin suuret syötöt ja maksimaalinen suorituskyky optimaalisesti yhteensovitettujen geometrioiden ja materiaalien ansiosta.
- Terän tarkka paikannus prismamaisen istukan avulla ja varma kiinnitys keskireiän kautta.
- Korkea heitto-/pyörintätarkkuus asennettuna. (Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti)
- Varren tuki optimaalista vakautta varten käytön aikana.
Käyttötiedot
Kiinteä ja pyörivä käyttö. Rei’ille tarkkuuteen IT9 asti.
Huomautus
Vaihda kiristysruuvi joka viidennen teräpalavaihdon yhteydessä.
Lisämittoja aina ⌀ 50,99 mm asti saatavana pyynnöstä.
Kiinnitä hydraulistukkaan (esim. nro 302026, koko 20) parhaan pyörintätarkkuuden saavuttamiseksi.
Parhaan vakauden varmistamiseksi pora tulee aina kiinnittää mahdollisimman lyhyenä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kääntöteräporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 3×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | rajoitetusti poikittaisporaus; rajoitetusti pakettiporaus; rajoitetusti viisto ulostuloporaus; rajoitetusti viisto aloitusreikäporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 30 mm |
| Halkaisija-alue dc | 9.5 - 9.99 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren pituus ls | 45 mm |
| Kokonaispituus l | 93 mm |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Sarja | HiPer-Drill |
| Porakäyttö | vaatii ristiporauksen; vaatii pakettiporauksen; vaatii viiston ulostulon; vaatii viiston porauksen aloituksen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 231605 |
|---|---|
| EAN | 4045197715395 |