Rengasjyrsinterä (kärkipora) HSS, leikkuusyvyys 55 mm, TiAlN 27 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstö optimoidun leikkuugeometrian ansiosta. Helppo uudelleenhioa. Weldon-varrella – ⌀ 19 mm.
HSS erityisellä TiAlN-pinnoitteella parempien leikkuuominaisuuksien saavuttamiseksi (estää särmän kertymistä).
Käyttötiedot
Siirrettävissä magneetti- tai kiinteissä pylväsporakoneissa suurten reikien tekemiseen teräsrakenteisiin. Rengasjyrsinterä leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porausydin työnnetään ulos ulostyöntötapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman ulostyöntötappia.
Huomautus
Rengasjyrsinterän voiteluun suositellaan tehokasta leikkuuöljyä (ks. nro 084210).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Rengasporanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Pinnoite | TiAlN |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 55 mm |
| Halkaisija ⌀ | 27 mm |
| Kokonaispituus l | 85,5 mm |
| Varren ⌀ | 19,05 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11882227 |
|---|---|
| EAN | 4069515029544 |