Magneettipora (reikäsaha) HSS, leikkuusyvyys 30 mm, TiAlN 50 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstö optimoidun leikkuugeometrian ansiosta. Helppo teroittaa uudelleen. Weldon-varrella – ⌀ 19 mm.
HSS erikoisella TiAlN-pinnoitteella parempien leikkuuominaisuuksien saavuttamiseksi (estää särmän tarttumista).
Käyttötiedot
Liikkuvissa magneetti- tai kiinteissä pylväsporakoneissa suurten reikien tekemiseen teräsrakenteisiin. Magneettipora leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porausydin työnnetään ulos poistotapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman poistotappia.
Huomautus
Magneettiporan voiteluun suositellaan korkean suorituskyvyn leikkuuöljyä (katso nro 084210).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Timanttiporakruunu |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Pinnoite | TiAlN |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Kokonaispituus l | 60,5 mm |
| Varren ⌀ | 19,05 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11880250 |
|---|---|
| EAN | 4069515029391 |