Kruunuporanterä HSS, lastuamissyvyys 30 mm TiAlN 20 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstettävyys optimoidun leikkuugeometrian ansiosta. Helppo teroittaa uudelleen. Weldon-varrella – ⌀ 19 mm.
HSS erikoisella TiAlN-pinnoitteella parempien leikkuuominaisuuksien saavuttamiseksi (estää särmänmuodostusta).
Käyttötiedot
Käytettäväksi liikkuvissa magneettiporakoneissa tai kiinteissä pylväsporakoneissa suurten reikien tekemiseen teräsrakenteisiin. Kruunuporanterä leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porasydän työnnetään ulos ulostyöntötapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman ulostyöntötappia.
Huomautus
Kruunuporanterän voiteluun suositellaan tehoista leikkuuöljyä (katso nro 084210).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Timanttiporakruunu |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Pinnoite | TiAlN |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 60,5 mm |
| Varren ⌀ | 19,05 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11880220 |
|---|---|
| EAN | 4069515029230 |