Reikäjyrsin HSS, lastuamissyvyys 30 mm, TiAlN 22 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstö optimoidun leikkuugeometrian ansiosta. Helppo uudelleenhioa. Weldon-varrella – ⌀ 19 mm.
HSS erityisellä TiAlN-pinnoitteella parempien leikkuuominaisuuksien saavuttamiseksi (estää särmän kertymistä).
Käyttötiedot
Siirrettävissä magneetti- tai kiinteissä pylväsporakoneissa suurten reikien tekemiseen teräsrakenteisiin. Rengasjyrsinterä leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porausydin työnnetään ulos ulostyöntötapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman ulostyöntötappia.
Huomautus
Rengasjyrsinterän voiteluun suositellaan tehokasta leikkuuöljyä (ks. nro 084210).
Käyttötiedot
N
70
N
70
P
25
P
20
M
15
K
16
K
19
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Rengasjyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Pinnoite | TiAlN |
| Normi | Konepajanormi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 22 mm |
| Kokonaispituus l | 60 mm |
| Varren ⌀ | 19 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11880022 |
|---|---|
| EAN | 4045197037763 |