Rengasjyrsin HSS, lastuamissyvyys 30 mm, pinnoittamaton 35 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstettävyys optimoidun leikkuugeometrian ansiosta. Helppo teroittaa uudelleen. Weldon-varrella – ⌀ 19 mm.
Pinnoittamaton HSS – edullinen vaihtoehto.
Käyttötiedot
Siirrettävillä magneettiporakoneilla tai kiinteillä pylväsporakoneilla suurten reikien tekemiseen teräsrakenteisiin. Rengasjyrsin leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porasydän poistetaan ulostyöntötapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman ulostyöntötappia.
Huomautus
Rengasjyrsinten voiteluun suositellaan korkean suorituskyvyn leikkuuöljyä (katso nro 084210).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Rengasjyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 35 mm |
| Kokonaispituus l | 60,5 mm |
| Varren ⌀ | 19,05 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11879235 |
|---|---|
| EAN | 4069515029100 |