Kartiomainen levy-/peltipora HSS 90° höyrykarkaistu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pora- ja upotusportaat molemmat omilla urillaan ja ohjauslistoillaan. Tämä mahdollistaa toistuvat uudelleenhionnat.
Käyttöohje
Läpireikiin ruuveille standardin DIN-ISO 273 mukaan sekä upotuksiin standardin DIN 74 osa 1 muoto A, hieno.
Uppokantaruuvien standardien ISO 2009, 2010, 7046, 7047 (DIN 963, 964, 965 ja 966) mukaan.
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiolevyporanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 8374 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h9 |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | sylinterimäinen varsi, toleranssi h8 |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimenevän reiän yhteydessä |
| Kierrekulma | 20-30 astetta |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 57 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 93 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.03 mm/k |
| ⌀ d2 2. viisteellä h8 | 6 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 9 mm |
| Ruuveille | M3 |
| ⌀ d1 1. viisteellä h9 | 3.2 mm |
| Kierteille | M3 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117180 |
|---|---|
| EAN | 4045197036063 |