Kartiomainen porrasporanterä HSS 180° höyrykarkaistu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Porraus- ja upotusportaat molemmat omilla lastu-urillaan ja ohjausviisteillään. Näin porrasporan profiili säilyy myös useiden uudelleenhiontojen jälkeen.
Käyttötiedot
Läpimeneville ruuvinrei’ille DIN-ISO 273:n mukaan sekä ruuvinkantojen upotuksille muodoissa H, J ja K, keskisarjan mukainen toteutus DIN 74, lehti 2.
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen peltipora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 8376 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h9 |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Lieriövarsi h8:lla |
| Upotuksen porraskulma | 180 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpirei’issä |
| Kierrekulma | 20-30 astetta |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 63 mm |
| Varren halkaisija ds | 6,5 mm |
| Kokonaispituus l | 101 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.03 mm/v |
| Ruuveille | M3 |
| Askelkorkeus l1 1. 180° | 9 mm |
| ⌀ d2 2. h8 | 6,5 mm |
| ⌀ d1 1. h9 | 3.4 mm |
| Kierteille | M3 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117280 |
|---|---|
| EAN | 4045197036285 |