Lyhytporraspora HSS 90°
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin vakaa. Tiukat heittotoleranssit pora- ja upotushalkaisijan välillä takaavat tarkan suorakulkuisuuden.
Käyttötiedot
Erityisen sopiva NC-koneille, koska siinä on korkea asemointitarkkuus ja parhaat mahdolliset keskitysominaisuudet sekä se on erittäin vakaa. Aiempi keskitys voidaan siksi usein jättää pois.
Läpimeneville reiille ruuveille DIN-ISO 273:n mukaan sekä upotuksille DIN 74, lehti 1 muoto A, hieno.
Ruuveille ISO 2009, 2010, 7046, 7047 (DIN 963, 964, 965 ja 966) mukaan.
Käyttötiedot
N
50
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
N
80
K
31
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levyteräpora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 1897 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h8:lla |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 37 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 79 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.03 mm/kierros |
| ⌀ d2 2. viisteellä h8 | 8 mm |
| ⌀ d1 1. viisteellä h8 | 4.3 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 11 mm |
| Ruuveille | M4 |
| Kierteille | M4 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117140 |
|---|---|
| EAN | 4045197035967 |