Lyhyt porrasterä HSS 90° höyrykarkaistu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukeva. Tiukat heittotoleranssit poraus- ja upotus-⌀:n välillä takaavat tarkan suorakulkuisuuden.
Pinta erikoiskäsitelty, minkä ansiosta se on vähemmän altis särmäkertymälle ja lastunpoisto paranee.
Käyttötiedot
Erityisen sopiva NC-koneille, koska siinä on korkea paikoitustarkkuus ja parhaat mahdolliset keskitysominaisuudet sekä se on erittäin tukeva. Aiempi esikeskitys voidaan siksi usein jättää pois.
Läpireikiin ruuveille standardin DIN-ISO 273 mukaan sekä upotuksiin standardin DIN 74, lehti 1, muoto A, hieno toteutus.
Ruuveille standardien ISO 2009, 2010, 7046, 7047 (DIN 963, 964, 965 ja 966) mukaan.
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levyteräpora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 1897 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | höyrykarkaisu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi, h8 |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 47 mm |
| Varren halkaisija ds | 11,5 mm |
| Kokonaispituus l | 95 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm/v |
| ⌀ d2 2. viisteellä h8 | 11,5 mm |
| ⌀ d1 1. viisteellä h8 | 6.4 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 15 mm |
| Ruuveille | M6 |
| Kierteille | M6 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117120 |
|---|---|
| EAN | 4045197035929 |